Jesteś na stronie: Strona głównaOfertaFAQ

FAQ

 

Jak skutecznie zarządzać słońcem?
 

 

          Budownictwo pasywne nabiera coraz większego znaczenia, a tendencja do zwiększania w budynkach powierzchni przeszklonych skutkuje pojawieniem się problemów
związanych z nadmiernym zużyciem energii. Straty ciepła zimą oraz niepożądane zyski ciepła latem przyczyniają się dowzrostu kosztów eksploatacyjnych – zimą na ogrzewanie,
latem na chłodzenie. Powoduje to również pojawienie się trudności związanych z utrzymaniem komfortu cieplnego pomieszczeń i zagwarantowaniem odpowiedniego mikroklimatu.
Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania osłon przeciwsłonecznych już na etapie projektowania budynku z uwzględnieniem głównych funkcji, jakie powinny one spełniać.
Należy przy tym pamiętać, że efektywność systemu zmienia się wraz z zastosowaniem - na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Zaletą systemów montowanych na zewnątrz budynku jest fakt, że pochłaniają one i odbijają promieniowanie słoneczne jeszcze przed szybą. Dzięki temu naturalnie zabezpieczają one wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem, ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku. Montaż osłon wewnątrz obiektu zapewnia przede wszystkim komfort optyczny, nie wpływając znacząco na obniżenie temperatury. Zastosowanie osłon przeciwsłonecznych umożliwia również uzyskanie odpowiedniego balansu światła i cienia, co wpływa na zminimalizowanie refleksów świetlnych padających naekrany monitorów, a tym samym na polepszenie komfortu pracy.
          Zaawansowane rozwiązania i szeroki wybór systemów przeciwsłonecznych oferowanych przez naszą firmę sprawiają, że zarządzanie energią słoneczną staje się jeszcze bardziej efektywne. Bogata kolorystyka konstrukcji i tkanin sprawia, że produkty te podkreślają indywidualny charakter każdej elewacji, spełniając tym samym oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.