STEROWANIA ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Sterowanie elektryczne.

Niezwykle komfortowy sposób podnoszenia i opuszczania rolet zewnętrznych. Główne zastosowanie znajduje w roletach antywłamaniowych oraz w osłonach o dużych rozmiarach. Rolety można zintegrować z systemem inteligentnego budynku, bądź alarmem. Automatykę do rolet dostarczają renomowani producenci: Somfy i Nice.

          silniki elektryczne                                   piloty                             przełączniki klawiszowe              przełączniki zegarowe
                                                                                                                            i kluczykowe

 

Sterowanie ręczne i półautomatyczne.

Z napędów ręcznych posiadamy w swojej ofercie zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.
Napędy półautomatyczne w formie sprężyn i mechanizmów korbowych, stosuje się do sterownia ciężkimi roletami zewnętrznymi, dla których mechanizm ręczny nie spełnia funkcji, a rozwiązanie elektryczne wykracza ponad przewidywany budżet.

             zwijacze na linkę                       kasety z przekładnią                                 korby                                           sprężyny
                 lub pasek                               na linkę lub pasek